Yeraltı Kanalizasyon Boru Hattı Görüntüleme

Yeraltı Kanalizasyon Boru Hattı Görüntüleme

Fabrikalar, Hastaneler, oteller, iş merkezleri, okullar iş teslimi yapılırken yeraltı kanal göruntüleme odukça önem arz etmektedir. Yer altı yağmur suyu veya kanalizasyon hatlarında oası bir problem yeni teslim edilecek inşaatlarda problem arz etmektedir.

Eski yapılarda olduğu kadar yeni yapılarda da yeraltı kanal görüntüleme  rastlamak mümkündür.  Kanala atılan yabancı cisimler görüntülemek için farklı kanal görüntüleme teknolojileri ortaya çıkmıştır ya da gereğinden fazla kalın kağıt havlı, peçete ya da çocukların oynadığı küçük bir top, bez vs klozetinizin veya WC nizin dolayısıyla kanalın tıkanmasına yol açabilir.

Bu tıkanmaları uzman kadromuz ile tesisat teknolojisini yakından takip ederek kısa sürede çözüyor veya çözüm için öneride bulunuyoruz.

altyapi kanalzasyon goruntuleme

Tıkanık borular da bazen katılaşmış, yapışmış ve donmuş maddeler nedeniyle açılamayabilir. Bu esnada diğer yöntemlerimiz devreye girmektedir.Kanal borularınızı görüntüleyen kamera ile görüntüleme tıkanıklığa sebep olan maddelere ulaşıp dedektör yardımıyla noktasal logar tespiti yapılmaktadır. Bu tespitin amacı makine ile açılamayan tıkanıkları saatlerce ve metrelerce kazmaktan kurtulup sadece tıkanan bölgeyi kırarak tıkanıklığın kolayca açılmasıdır.

WC tıkanıklığı, Lavabo tıkanıklığı, pimaş tıkanıklığı, mutfak gideri tıkanıklığı, klozet tıkanıklığı, loğar tıkanıklığı gibi sorunlar istenmedik bir durum ancak başınıza gelebilir. Klozet tıkanıklığı  veya  WC gider tıkanıklığı  açma  artık büyütülecek bir sorun olmakta çok; kolayca halledilebilir hale gelmiştir. Gelişen tesisat teknolojisi ile birlikte Kadıköy kanal görüntüleme cihazı  veya tıkanıklık açma cihazı kullanarak bahsettiğimiz her türlü tıkanıklığı kırmadan açılabiliyor.

Bir diğer sorunlardan bir tanesi de rogar tıkanıklığıdır. Logar tıkanıklığı  yer tespiti atık su borularında problem olmamasına rağmen kullanılan su yine aynı borudan geri vermektedir.Bu problemin sebebi de ana logar kanalının tıkanmasıdır. Bu aşama  da vidanjör makinesi devreye girmektedir. Vidanjörün de Problemi çözmesi için rogar yerinin belli olması gerekmektedir. Bazı binaların rogarı belli olmayabilir. Bu esnada yine dedektörlü kameralarımız devreye girip rogarın yerini noktasal olarak tespit etmekteyiz. Böylece vidanjörün rogarı temizlemesiyle sorun tamamen çözüme kavuşacaktır.

Tıkalı bölgede su yavaş yavaş gidiyor ise sorun değil ancak pis su geri tepiyor ise sorun kanaldandır. Bundan sonra kanal açma yöntemi devreye girecektir. Kamera görüntüleme ve Robot yardımı ile kanal tıkanıklığı olan bölgeye gönderilerek tıkanmaya noktasal müdahale edilerek tıkalı klozetiniz  temizlenerek açılıyor.

Yeraltı Kanalizasyon Boru Hattı Görüntüleme
Call Now Button7/24 Servis Arayın
× Whatsapp hattı.