Üsküdar Su Kaçağı

Üsküdar Su Kaçağı

0216 594 64 54 Servis 1

0532 316 93 12 Servis 2

Robotla Kırmadan Su Kaçağı Bulma

slayt2
üsküdar su kaçağı 7/24 servis

Su tesisatı kaçakları, su sızıntıları, sıkça görülen sorunlardandır. Su kaçağı bulma bir doktorun nasıl kalp ve damar hareketlerini görür gibi yine (cihazla) suyun tesisat üzerindeki boru dışına çıkmaları termal kamera ile veya akustik cihaz ile tespitidir. Uzmanlık ister; eski yöntemlerle yapılan tespitler artık geçerliliği kalmadı. Maliyet açısından da zaman açısından da bu tür uygulamalar artık geçerliliğini yitirdi. Kameralı görüntüleme cihazı, detektörle ve akustik dinleme cihazları ile yapılan su kaçakları tespiti için firmamız GÜNCEL TESİSAT  profesyonel kadrosuyla işleri titizlikle yürütmektedir.

Kaçak su bulma işleminde teknolojinin en son sistemiyle profesyonellik birleştiği takdirde Su Tesisatı kaçağı bulma ekonomik  olarak ve en az maliyetle gerçekleştirilebilir. Yani bu bağlamda tesisatın yenilenmesi gerekmez. Teknolojinin imkanlarından faydalanılması gerekir.

Tavanda Su Kaçağı
Üsküdar Su Kaçağı Servisi

Makine ile  Su tesisatı kaçağı bulma  eski tip yöntemlerle sonuca ulaşmak hem uzun hem de zahmetlidir. Gelişen tesisat teknolojisi sayesinde su kaçaklarını bulma da yeni ekipmanlar ve bilgisayar teknolojisi kullanılmaktadır. Birkaç saat içinde su kaçağı bulunup tamir edilmesi kaçak su tespiti cihazının kalitesi ve kullanımı ile de alakalıdır. Su kaçağı bulma konusunda deneyimli personel çalıştıran firmalar tercih edilmelidir.

Bilinen en eski yöntem gözlem yöntemi ile “su kaçağı tespiti” olmasına rağmen kaçağın temiz sudan mı yoksa pis yani atık sudan mı olduğu bu yöntemle kolaylıkla anlaşılmıyor. Bunun en bariz belirtisi alt kata sızan suyun sürekli olması üst katta su kaçağı olduğunu gösterir. Nemlenme rutubet aralıklarla su belirtisi varsa bu pis su tesisat kaçağı olması kuvvetle muhtemeldir.

Su kaçağı tespiti için en etkili yöntemlerden biri termal kamera ile su kaçağını tespit etmek.  Bu yöntemde ısıya duyarlı bir kamera yardımıyla gözle görünmeyen çatlaklardan meydana gelen kaçaklar tespit edildiği için noktasal tespitler yapılabiliyor

Su kaçaklarında yer altı temiz su borularında birden fazla kaçak da olabildiği görülebilir.  Eski yöntemlerde kaçak bulunup tamir edilebilir, ancak bir süre sonra kaçağın yakınında bir küçük kaçak da olabilir. Cihazla tespit yapılırken geniş kapsamlı kontrol edilebilir. Kırmadan tespit yapmak bir hastayı ameliyat etmeden ilaçla tedavi etmeye benzer. Su kaçağı firması olarak amacımız sizlere uzman ekibimizle çözüm bulmaktır. Dedektör gibi çalışan  akustik dinleme cihazı ile ya da termal kameralı cihazlarla su kaçağı tespiti özellikle termal kamera ile sıcak su hattı kolaylıkla tespit edilmektedir. Sizin güveninizle bu günlere gelen firmamız uzman su kaçağı ekibimiz ile GÜNCEL TESİSAT evinize zarar vermeden çözüm odaklı hizmet sunmayı vizyon edinmiştir.

7/24 Su Kaçağı Servisi Üsküdar

 

Share Button

Bir cevap yazın

Call Now Button7/24 Servis Arayın
× Whatsapp hattı.