Tadilat Dekorasyon

Tadilat Dekorasyon Servisi

Tadilat ve Dekorasyon Nedir?

Tadilat, daha önce kullanılmış ve kullanım ömrünü tamamlamış ya da tamamlamaya yakın yapı ürünlerinin değiştirilmesidir. Dekorasyon ise, kişilerin ya da yapının durumuna göre estetik kazandırmaktır. Tadilat yaptırırken maliyet dekorasyona göre biraz daha ön plandadır.

Bütçenizi Oluştururken neye dikkat edilmeli

gunceltadilat
tadilat dekorasyon

Tadilat dekorasyon yaptırmak isterken önce ön keşif için firmalarla görüşmeli ve yaklaşık maliyeti öğrenmelisiniz. Yaklaşık maliyet üzerine yaklaşık yüzde 25 -30 gibi bir rakam daha eklemeli ve tadilat gider bütçenizi ona göre oluşturmalısınız.

Dekorasyon söz konusu ise işe beğeni ve zevk gireceği için fiyatları vermek doğru olmaz üst limit ile alt limit arasında ciddi farklar vardır. Alt limit tadilat limiti seviyesinde olup üst limit kişi isteklerinden dolayı değişkendir.  Kullanılacak malzemeler için ilk başta hazırlanan kaba tadilat listesini güncelleyerek ulaşabilirsiniz. Tadilat için çıkan listedeki kalemlerin fiyatlarını alırken malzeme özelliklerini de not edebilir böylece kaliteli malzemeyi uyguna almış olusunuz.

Herhangi bir firma ile değil  Kimlerle Çalışmalı?

Tadilat işleri yaptırırken, sadece bu işi yapan köklü firmalarla çalışmalısınız. Profesyonel olmayan garanti vermeyen firma ile çalışma yapmamalısınız. Görüşmeye gelen kişilerin teknik eleman olmalarına dikkat etmelisiniz. Tadilat ve dekorasyon işleri için “İnşaat Mühendisleri” ya da “Mimarlar”la çalışmak en doğrusudur. Bunların dışında kişiler; işin durumuna göre sıkıntı yaşayabilir ve çözüm bulamadığı yerde bırakabilir. Yapı eğer eski yapıysa bir inşaat mühendisinden yardım almalı ve kırım işlerinde danışman olarak fikir alabilirsiniz.

Tadilat giderleri için yaklaşık fiyatları tadilat listesine göre verilebilir onun için 0216 594 64 54 arayarak ücretsiz keşfe çağırabilirsiniz..

 

 

Share Button

Bir cevap yazın

Call Now Button7/24 Servis Arayın
× Whatsapp hattı.