Balıkesir Pimaş Açma

Balıkesir Pimaş Açma

İstanbul, İzmit, Yalova, Balıkesir ve Bursa’da şubeleri bulunan Güncel Tesisat, Türkiye’nin profesyonel pimaş açma, tıkalı pimaş açma  firmasıdır. Tadilat ortamı oluşmadan ve kırmadan pimaş açma konusunda 2008 yılından beri hizmet veren firmamız, servis kaydı oluşturduğunuz anda en geç 1 saat içinde adrese ulaşan Balıkesir pimaş açma servisi zamana saygılı firmanızdır.

Sadece eski yapılarda değil yeni yapılarda da kanal tıkanıklığı na rastlamak mümkündür.  Kanala  atılan yabancı cisimler ya da gereğinden fazla kalın kağıt havlı, peçete ya da çocukların oynadığı küçük bir top, bez vs klozetinizin veya WC nizin dolayısıyla kanalın tıkanmasına yol açabilir.

Fabrikalar, Hastaneler, oteller, iş merkezleri, okullar, toplu yaşama birimleri,   siteler ve apartmanlar da kireçlenmeden ve katı atıkların birikmesinden dolayı atık kanallarda tıkanmalar sıkça yaşanmaktadır. Tıkanmada en önemli etken özensiz kullanımdır. Ancak ne kadar dikkatli kullanırsak da kullanalım suda erimeyen cisimler katı atıklar fabrikalarda sanayi atıkları tıkanma nedenidir.

Pimaş Neden Tıkanır?

Bir çok sebebi olan Balıkesir pimaş boru tıkanıklığı mutfak giderinde yağlanmadan WC giderlerinde ise tuvalet kağıdı peçetenin yoğun kullanımından, banyo giderleri de saçlardan kaynaklıdır.

Lavabolara atılan yabancı cisimler, boyutuna göre ve lavaboya atılma sıklığına göre tıkanıklığa sebep olur. Bu bazen sabun parçaları olurken, bazen de sakal kılları olabilmektedir.

Duş giderleri en çok saç kıllarından dolayı tıkanır. Duş alırken dökülen saçlarımız genelde duşa kabinin giderinde bulunan süzgeçte birikir. Ancak tek tük de olsa süzgeçten geçen kıllar pimaş borusu içinde tıkanıklığa sebep olabilir. Bu tıkanklık kimyasal ile çözülebilsede yoğun tıkanmaları robotla pimaş açma yöntemi kullanmaktayız

Aynı şekilde banyo yer süzgeci de kıllardan dolayı tıkanabilmektedir. Banyo yer süzgeci saç kıllarından çok vücudumuzun dökülen kıllarından dolayı tıkanır.

Tuvalet pimaş girişleri geniş olduğu için, tuvalete düşen yabancı cisimler tuvaleti tıkamaktadır. Bu bazen çocuklar tarafından tuvalete atılan oyuncak olabileceği gibi bazen rulo halinde tuvalete atılmış tuvalet kâğıdı da olabilmektedir. Kameralı pimaş açma ekiplerimiz tarafından kameralı görüntüleme cihazı ile pimaş borusunun içinde tuvalet fırçası olduğu bile tespit edilmiştir.

Balıkesir Pimaş Açma Fiyatları

Pimaş boru açma fiyatları hususunda bazı web sitelerinde fiyat yazdığını görebilirsiniz, tıkalı olan pimaşların ne tür bir sorundan ötürü tıkandığını bilmeden fiyat verilmesi doğru değildir. Bulunduğu kat ve tıkanma durumu zorluğu fiyat belirlemede etkendir.

Balıkesir Mutfak Gideri Açma
Balıkesir Mutfak Gideri Açma

Tuvaletin tıkanmasına neden olan cisimler, binanın ana gider hattını tıkaması da söz konusudur.

Mutfak lavabolarındaki tıkanıklığın nedenlerinden biri, lavabolara dökülen yemek atıklarıdır.

Mutfak lavabolarına, atık yağ da çok sık dökülmektedir. Atık yağlar sadece tıkanıklığa sebep olmakla kalmaz, kötü kokulara da sebep olur.

Pimaş tıkanıklığının bir diğer sebebi ise, pimaş borusunun yeterli eğime sahip olmamasından kaynaklanır. Yeterli eğime sahip olmayan pimaş borusunda su birikir ve tıkanıklığa sebep olur.

Tıkanık borular da bazen katılaşmış, yapışmış ve donmuş maddeler nedeniyle açılamayabilir.Bu esnada diğer yöntemlerimiz devreye girmektedir.Kanal borularınızı görüntüleyen kamera ile görüntüleme tıkanıklığa sebep olan maddelere ulaşıp dedektör yardımıyla noktasal tespiti yapılmaktadır.Bu tespitin amacı makine ile açılamayan tıkanıkları saatlerce ve metrelerce kazmaktan kurtulup sadece tıkanan bölgeyi kırarak tıkanıklığın kolayca açılmasıdır.

Bu tıkanmaları uzman kadromuz ile tesisat teknolojisinini yakından takip edererek kısa sürede çözüyor veya çözüm için öneride bulunuyoruz.

Balıkesir WC tıkanıklığı, Lavabo tıkanıklığı, pimaş tıkanıklığı, mutfak gideri tıkanıklığı, klozet tıkanıklığı, loğar tıkanıklığı gibi sorunlar istenmedik bir durum ancak başınıza gelebilir. Klozet tıkanıklığı  veya  WC gider tıkanıklığı  açma  artık büyütülecek bir sorun olmakta çok; kolayca halledilebilir hale gelmiştir. Gelişen tesisat teknolojisi ile birlikte kanal görüntüleme cihazı veya  Balıkesir tıkanıklık açma cihazı kullanarak bahsettiğimiz her türlü tıkanıklığı kırmadan açılabiliyor.

Bir diğer sorunlardan bir tanesi de rogar tıkanıklığıdır. atık su borularında problem olmamasına rağmen kullanılan su yine aynı borudan geri vermektedir.Bu problemin sebebi de ana logar kanalının tıkanmasıdır.Bu aşama  da vidanjör makinesi devreye girmektedir.Vidanjörün de Problemi çözmesi için rogar yerinin belli olması gerekmektedir.Bazı binaların rogarı belli olmayabilir.Bu esnada yine dedektörlü kameralarımız devreye girip rogarın yerini noktasal olarak tespit etmekteyiz. Böylece vidanjörün rogarı temizlemesiyle sorun tamamen çözüme kavuşacaktır.

Tıkalı bölgede su yavaş yavaş gidiyor ise sorun değil ancak pis su geri tepiyor ise sorun kanaldandır. Bundan sonra makinayla Balıkesir  kanal açma yöntemi devreye girecektir. Kamera görüntüleme ve Robot yardımı ile kanal tıkanıklığı olan bölgeye gönderilerek tıkanmaya noktasal müdahale edilerek tıkalı klozetiniz  temizlenerek açılıyor.

Bir çok sebepten ötürü tıkanıklık olabilir. Günlük hayatta başımıza gelebilecek olan bir durumdur. Önemli olan alanında tecrübeli ve teknolojik cihazlar ile donatılmış bir Balıkesir kanal açma pimaş açma  servisini aramanız yeterlidir.

Balıkesir Mutfak gideri Açma

 

 

Balıkesir Pimaş Açma
Call Now Button7/24 Servis Arayın
× Whatsapp hattı.